Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela Zwykłą

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 16 Niedzielę Zwykłą – 21 lipca 2019 r.

 

1. Dziś Jezus mówi, że nasze codzienne zabieganie i niepokoje nie są najważniejsze. Nie pozwólmy, żeby przesłoniły nam duchowe życie, osobistą relację z Panem Bogiem.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny, - we wtorek święto św. Brygidy, zak., Patronki Europy; w środę wspomnienie św. Kingi, dz., w czwartek święto św. Jakuba Apostoła, w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

3. Na składkę remontową w ubiegłą niedzielę złożyliście: w Krzyżu 2753 zł, w Brzegach 108 zł, w Hucie Szklanej 247, 30 zł, w Lubczu Małym 134, 10 zł.

4. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia po mszy św. w naszym kościele parafialnym.

5. Dziś witamy ks. Stanisława Pajestkę SDS, który został do nas skierowany przez przełożonych w charakterze wikariusza.

6. Także dziś z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy (rowery, motory i samochody, także rolki i deski). Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

7. W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Seweryn SDS. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie polecamy czcigodnego solenizanta waszym modlitwom.

8. W dniu 26.07 (piątek) od godz. 8.00 w przychodni Provita przy ul. Wojska Polskiego w Krzyżu odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Cena jednego badania to 55 zł.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym: m.in. jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy, także dlaczego w Polsce brakuje leków oraz cykl wakacyjny – reportaż o Lewoczy, najważniejszego sanktuarium Maryjnego na Słowacji; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca. 

10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Janinę Kociumbas. Wieczne odpoczywanie…

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w odkrywaniu tego co najważniejsze w naszym życiu.

 

Duszpasterze Salwatorianie

Dodatkowe informacje