Ogłoszenia Duszpasterskie 18 niedziela zwykła

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 18 Niedzielę Zwykłą – 04 sierpnia 2019 r.

 

1. Jezus przestrzega nas dziś przed gromadzeniem mienia. Warto więc zatroszczyć się o bogactwa, które podobają się Bogu – dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, czyste sumienie i życie zgodne z przykazaniami..

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

-we wtorek – swięto Przemienienia Pańskiego; -w czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera; -w piatek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, Patronki Europy; -w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświetszego Sakramentu w kościołach filjalnych

4. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca z tej racji po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

5. W czwartek w  związku z trwającym synodem diecezjalnym zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Duchu Świętym.

6. W przyszła niedzielę składka przeznaczone będzie na cele remontowe naszych kościołów.

7. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp. Zaprasza na VIII Letnie Spotkania Kameralne Krzyż Wlkp. 2019. Kalendarz koncertów przedstawia się następujaco: 9.08.2019 r. (piątek)  – Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz 16.08.2019 r. (piątek) – MGOK Krzyż Wlkp. Koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00.

8. Wyjeżdżającym na pielgrzymkę na Bałkany przypominam, by wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ruszamy z parkingu przy kościele 15.08 o godz. 18.00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego,  w którym przeczytamy m. in. o:  „Ekonomi nieba”, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych; ponad to dlaczego współczesna młodzież tak dobrze rozumie ideały powstańców; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca. 

10. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Władysława Wysopal i śp. Franciszek Woźny. Duszę zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu i módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w byciu wiernymi Bogu w naszej codzienności…

Dodatkowe informacje