Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 15 Niedzielę Zwykłą – 14 lipca 2019 r.

 

1. Jezus mówi, abyśmy byli miłosierni. To, w jaki sposób odnosimy się do innych i pomagamy potrzebującym, świadczy o naszym życiu Ewangelią. Nie wystarczy deklaracja, że wierzymy i kochamy Boga. Istotna jest realizacja przykazania miłości Boga i bliźniego w naszym codziennym życiu.

2. Dzisiejsza składka będzie na cele remontowe.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, bp i dK-ła., - we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.; w sobotę wspomnienie bł. Czesława, prezb.

4. W każdą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia po mszy św. w naszym kościele parafialnym.

5. Trwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii, gdzie można pobrać deklarację dla rodziców.

6. Serdecznie dziękujemy p. Kaczmarkowi, który wyremontował nam klęczniki w ławkach.

7. Mobilne Centrum Badań odganizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w piątek 19.07 o godz. 17.30 na parkingu przy domu katechetycznym.

8. W przyszłą niedzielę przywitamy ks. Stanisława Pajestkę SDS, który od 1 lipca został do nas skierowany przez przełożonych w charakterze wikariusza.

9. Także w przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy (rowery, motory i samochody, także rolki i deski). Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym: m.in. czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkami Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa; ciekawa rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce oraz reportaż z sanktuarium maryjnego w Czechach w miejscowości Svaty Hostyn; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, nowy „Salwator” i nasz Głos Serca. 

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w byciu miłosiernymi samarytanami.

 

Duszpasterze Salwatorianie

Dodatkowe informacje