OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  – 22.11.2020 r.

 

1. Dzisiejsza Uroczystość to patronalne święto Służby Liturgicznej Ołtarza, czyli ministrantów oraz Akcji Katolickiej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Za tydzień rozpoczniemy Adwent i nowy rok liturgiczny.

2. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza bądź kościoła i odmówienie modlitwy za zmarłych, pod zwykłymi warunkami. W kościele parafialnym modlimy się codziennie za poleconych zmarłych w wypominkach o godz. 17.30, a w kościołach filialnych po mszy św. w niedzielę.

3. W związku z sytuacją pandemiczną i obostrzeniami obowiązującymi w naszych kościołach we Mszy Świętej może uczestniczyć następująca liczba osób: - Krzyż Wielkopolski 22 osoby; - Huta Szklana - 15 osób; - Brzegi – 12 osób; - Lubcz Mały – 12 osób. Przypominamy iż w świątyni obowiązuje bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: - we wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

5. Z przyczyn niezależnych wizytacja biskupia w naszej parafii została przeniesiona na późniejszy czas. Msza św. w Hucie Szklanej będzie o godz. 10.00 (wyjątkowo!).  Na godz. 15.00 zapraszamy na cmentarz, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych.

6. Od dziś będzie można nabyć świece wigilijne w zakrystii i kancelarii w cenie duża 20 zł, mała 8 zł, i pobłogosławione opłatki wigilijne w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

7. Jest dostępna księga intencji na 2021 rok. Prosimy o rezerwowanie ważnych intencji, np. jubileusze, rocznice.

8. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki roczne. Wypisane kartki z zaznaczeniem godziny odczytywania (8.30 bądź 12) można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii do 15 stycznia 2021 r.

9. Trwa zbieranie ofiar na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła. Prosimy o dobrowolne ofiary w zaadresowanych kopertach, bądź na konto parafialne 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Za zrozumienie i Waszą ofiarność na ten cel z serca dziękujemy!

10. Na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła złożyliście 450 zł. Bóg zapłać.

11. Jest do nabycia kalendarz misyjny salwatorianów w cenie 8 zł. i  kalendarz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w cenie 12 zł.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: jest nowy Gość Niedzielny w którym: Czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?, także jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji? Jest także L’osservatore Romano,  Salwator i nasz Głos Serca.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Mielczarek. Wieczne odpoczywanie …

14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Wszystkim życzymy zdrowia i sił w przezwyciężaniu pandemii. Za wszelkie przejawy życzliwości serca i dzielenie się z nami dobrami duchowymi jak i materialnymi serdecznie dziękujemy. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

Dodatkowe informacje