OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 15.11.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na XXXIII Niedzielę Zwykłą  – 15.11.2020 r.

 

1. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza bądź kościoła i odmówienie modlitwy za zmarłych, pod zwykłymi warunkami. W kościele parafialnym modlimy się codziennie za poleconych zmarłych w wypominkach o godz. 17.30, a w kościołach filialnych po mszy św. w niedzielę.

2. W związku z sytuacją pandemiczną i obostrzeniami obowiązującymi w naszych kościołach we Mszy Świętej może uczestniczyć następująca liczba osób: - Krzyż Wielkopolski 22 osoby; - Huta Szklana - 15 osób; - Brzegi – 12 osób; - Lubcz Mały – 12 osób. Przypominamy iż w świątyni obowiązuje bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: - we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w środę: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

4. W przyszłą niedzielę będziemy mieli wizytację biskupią w naszej parafii. W jej planie jest msza św. w Hucie Szklanej o godz. 10.00 (wyjątkowo!). Główna msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa w kościele parafialnym o godz. 12.00. Na godz. 15.00 zapraszamy na cmentarz, gdzie ks. biskup poprowadzi modlitwę za zmarłych.

5. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania prowadzimy zapisy na I Komunię Św., która ze względu na ilość dzieci jest planowana w dwóch terminach: sobota 15.05 i niedziela 16.05 o godz. 12.00.

6. Jest dostępna księga intencji na 2021 rok. Prosimy o rezerwowanie ważnych intencji, np. jubileusze, rocznice.

7. Trwa zbieranie ofiar na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła. Prosimy o dobrowolne ofiary w zaadresowanych kopertach, bądź na konto parafialne 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Za zrozumienie i Waszą ofiarność na ten cel z serca dziękujemy!

8. Na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła złożyliście 1120 zł. Bóg zapłać.

9. Jest do nabycia kalendarz misyjny salwatorianów w cenie 8 zł. i  kalendarz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w cenie 12 zł.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: jest nowy Gość Niedzielny w którym: Ostatnie protesty na ulicach pokazały, że nie mamy do czynienia z pełzającą laicyzacją, lecz z jej przyśpieszoną wersją. Co możemy zrobić, żeby przebić się przez mur obojętności i dotrzeć ze swoim przekazem do młodzieży? Jest także L’osservatore Romano,  Salwator i nasz Głos Serca.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesławę Sabin i śp. Marię Wysoczańską. Wieczne odpoczywanie …

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Wszystkim życzymy zdrowia i sił w przezwyciężaniu pandemii. Za wszelkie przejawy życzliwości serca i dzielenie się z nami dobrami duchowymi jak i materialnymi serdecznie dziękujemy. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

Dodatkowe informacje