Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela zwykła

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na II Niedzielę Zwykłą – 19.01.2020 r.

 

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy we wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – Dzień Babci, w środę Dzień Dziadka, w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa  i doktora Kościoła; w sobotę święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.

3. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście: w Krzyżu 2756 zł; w Brzegach 82 zł;, w Hucie Szklanej 593 zł, w Lubczu Małym 179 zł. Bóg zapłać!

4. Dziś (w niedzielę) po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 będzie spotkanie członków Róży Różańcowej Rodziców za dzieci.

5. Na ogrzewanie, środki czystości i dekoracje złożyliście w ostatnim czasie 320 zł. Dziękujemy!

6. W poniedziałek od godz. 15.30 odwiedzimy z Bożym błogosławieństwem kolędowym mieszkańców Łokacza Małego z ul. Tuwima, Baczyńskiego, Norwida, Wyspiańskiego i Konopnickiej. Także w poniedziałek będzie kolęda dodatkowa. Rodziny, które nie mogły być w wyznaczonym czasie w domu, to można zgłosić chęć odwiedzin księdza w kancelarii i zakrystii, także telefonicznie.

7. W przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna  w poniedziałek i sobotę w godz. 9.00 – 10.00, środę i piątek od 16.00 do 17.00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”. W którym przeczytamy: Skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto „tracić” czas na adorację Najświętszego Sakramentu; oraz reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”,  „Salwator”, „Apostoł Zbawiciela” i nasz Głos Serca. 

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Piasek i śp. Marka Hamerlińskiego. Wieczne odpoczywanie …

10. Jubilatom i Solenizantom, a także babciom i dziadkom niech Bóg błogosławi, a wszystkich niech obdarza łaskami. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam w podołaniu wyzwań tego tygodnia. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo…    

         

Duszpasterze Salwatorianie

Dodatkowe informacje