Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Św. Rodziny

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

na Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

– 29 grudnia 2019 r.

1. W dzisiejsze święto w sposób wyjątkowy pamiętajmy o naszych rodzinach, także rodzinach w naszej parafii, by były silne Bogiem.

2. W liturgii Kościoła przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia, którą zakończymy Uroczystością Bożej Rodzicielki Maryi w środę 1.01(w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we mszy św.) ; w czwartek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

3. W tym tygodniu przypada I środa, I czwartek i I piątek miesiąca

- w czwartek – o 17.30 nabożeństwo za kapłanów i o nowe powołania, prowadzone przez Margaretki;

- także w czwartek, wyjątkowo – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej;

-w piątek – po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa, prowadzone przez Straż Honorową NSPJ.

4. Dziś na mszy św. o 10.00 będzie rozdanie nagród za aktywność na roratach.

5. Również dziś podczas mszy św. o godz. 12.00 zostanie zawiązana Róża Różańcowa rodziców w intencji dzieci. Chętnych by powstała następna Róża Rodziców zapraszamy.

6. We wtorek 31.12 podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godzinie 18.00, podziękujemy Bogu, przeprosimy Go za grzechy i poprosimy o opiekę i łaski na nowy rok. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie (tradycyjna „Kolęda”)

- w poniedziałek od 15.30 odwiedzimy ul. Zachodnią;- we wtorek od 10.00 - Oś. Leśnika i ul. Kopernika; - czwartek od 15.30 – Pl. Zwycięstwa i ul. Wiosenna; - piątek ul. Pogodna, Polna, Tęczowa,

-sobotę Lubcz Mały i Wizany. Plan kolędy znajduje się w gablotce informacyjnej i na stronie internetowej.

7. Jest dostępna Księga Intencji Mszalnych. Zachęcamy tych, którzy będą w 2020 roku przeżywać jubileusze, bądź inne ważne daty prosimy o wcześniejszą rezerwację intencji.

8. W przyszłym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna  w poniedziałek i piątek w godz. 9.00 – 10.00.

9. Można jeszcze składać wypominki roczne, które będziemy odczytywać w każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 8.30 i 12.00.

10. W zakrystiijest do nabycia kalendarz diecezji na 2020 rok w cenie 12 zł i kalendarz misyjny.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”. Cena podwójnego „Gościa” wynosi 10 zł; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, nowy „Salwator”, „Apostoł Zbawiciela” i nasz Głos Serca. 

12. Szczęśliwego świętowania w gronie rodzinnym i przyjaciół. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia w radosnym przeżywaniu Narodzenia Pana…             

Duszpasterze Salwatorianie

Dodatkowe informacje