Ogłoszenia Duszpasterskie 20 Niedzielę Zwykłam

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 20 Niedzielę Zwykłą – 18 sierpnia 2019 r.

 

1. Usłyszane dziś słowa Jezusa: „ Przyszedłem rzucić ogień na ziemię...” – ogień miłości,  który zapłonął na krzyżu – niech będą dla nas zachętą byśmy tą miłość nieustannie rozniecali w naszej codzienności.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: -we wtorek wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła, -w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża., -w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej; -w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.

3. Na cele remontowe w ubiegłą niedzielę złożyliście: w Brzegach 103, 70 zł, w Hucie Szklanej 208 zł, w Lubczu Małym 201, 50 zł, w Krzyżu 2970, 21 zł.

4. Dziś zbiórka do puszek na „chleb św. Antoniego” – Parafialną Caritas.

5. Zapraszamy na Dożynki Gminne, które w tym roku będą w Lubczu Małym. Rozpoczęcię Mszą św. w kościele w Lubczu Małym, w sobotę 24 sierpnia o godz. 15.00.

6. W przyszłą niedzielę w Hucie Szklanej będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Sumę odpustową odprawi ks. Stanisław Pajestka SDS, wikariusz.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in.: Wniebowzięcie Maryi pokazuje, że naszą przyszłością jest życie wieczne w niebie z ciałem i duszą oraz dlaczego warto obejrzeć najnowszy film o św. ojcu Pio?; w tym numerze jest bezpłatny dodatek IPN-u 100 Rocznica I Powstania Sląskiego; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca. 

8. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w byciu wiernymi Bogu w naszej codzienności…

 

Duszpasterze Salwatorianie

Dodatkowe informacje