Ogłoszenia Duszpasterskie 19 niedzielę zwykłą

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 19 Niedzielę Zwykłą – 11 sierpnia 2019 r.

 

1. Jezus zachęca nas dziś, abyśmy byli gotowi na Jego przyjście.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz., patrona diecezji; w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, w tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we mszy św.. Dziękujemy za zbiory i pobłogosławimy owoce i zioła; w sobotę wspomnienie św. Jacka, prezb.

3. W naszych modlitwach wspólnotowych i prywatnych prośmy o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw i dla odpoczywających na urlopach i wakacjach. Pamiętajmy o tysiącach pielgrzymujących do sanktuariów maryjnych, a także o tych, którzy borykają się z chorobą alkoholową o uwolnienie z nałogu. Zapraszamy w środę na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy św.

4. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na cele remontowe.

5. Parafia św. Antoniego jak co roku organizuje wyjazd na Jasną Górę, by przywitać pielgrzymów naszej diecezji. Wyjazd w poniedziałek 12.08 o godz. 20.30 z Placu Zwycięstwa, koszt 90 zł. Chętnych odsyłamy do ks. Sławomira, proboszcza parafii św. Antoniego.

6. Wyjazd na pielgrzymkę na Bałkany w czwartek 15.08 o godz. 18.00 z parkingu koło kościoła.

7. Zbiórka do puszek na „chleb św. Antoniego” będzie w przyszłą niedzielę.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym: m.in. pielgrzym może więcej. Wielu ludzi prosi pątników o modlitwę. Nic dziwnego, ci ludzie naprawdę wiele mogą wydeptać, także Trzymać się ideałów. Ilekroć zbliża się wspomnienie św. Maksymiliana, zaczynam sobie zadawać pytania o rzeczy najważniejsze – pisze ks. Adam Pawlaszczyk; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca. 

9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Ryszarda Brzozowskiego. Wieczne odpoczywanie…

10. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w byciu wiernymi Bogu w naszej codzienności…

Dodatkowe informacje