OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na III Niedzielę Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego. Ofiary składane podczas adoracji relikwii krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

2. W najbliższą sobotę wieczorem rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. W Brzegach msza św. niedzielna będzie o 16.30, a w Krzyżu o 18.00. Po mszy św. będzie nauka dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (Oba roczniki). W niedzielę porządek jak w każdą niedzielę za wyjątkiem Brzegów, gdzie mszy św. nie będzie, a w Lubczu Małym msza św. będzie o godz. 12.30. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie informacyjnej.

3. Zapraszamy codziennie na godz. 15.00, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie i naszej parafii.

4. Pragnę zwrócić uwagę, że na tyle kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ta skarbonka może nas zmotywować do wstrzemięźliwości, a zaoszczędzonymi środkami podzielić się z potrzebującymi. Skarbonki należy przynieść w niedzielę Palmową do zakrystii.

5. Od dziś przy wyjściu z kościoła i zakrystii będzie można zaopatrzyć się w „Paschaliki Wielkanocne” za 10 zł.

6. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na cele remontowe.

7. W środę po mszy św. będzie zbiórka dla ministrantów i chcących służyć przy ołtarzu.

8. Droga Krzyżowa ulicami miasta będzie w piątek 31.03.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym nr „Gościa Niedzielnego” trzeci odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – wątpiącym dobrze radzić: zamieszczony w nim „Rachunek sumienia” temu służy; blok tekstów z okazji 10.rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka, co jest w nim najważniejsze; Jest także  „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisława Durę i śp. Oskara Matkowskiego. Duszę zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu i módlmy się: wieczne odpoczywanie …

11. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o dobro parafii i potrzebujących zarówno  w aspekcie duchowym jak i materialnym. Niech nam towarzyszy Boża łaska i Jego błogosławieństwo.

 

 

ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla