Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na IV Niedzielę Adwentu – 22 grudnia 2019 r.

1. W poniedziałek kończymy tegoroczne roraty. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza rodzicom i dziadkom za uczestnictwo i troskę o dzieci, by mogły z lampionami przygotować się na przyjście Pana. Na ostatnie roraty prosimy przynieść podpisane plansze roratnie. W niedzielę 29.12 będzie rozdanie nagród za aktywność na roratach.

2. Dziś podczas mszy św. o godz. 10.00 harcerze przyniosą „światełko betlejemskie”. Aby je zabrać należy przynieść sobie świecę.

3. Spowiedź dziś przed każdą mszą św. W poniedziałek od 6.00 do 7.00, i od 17.00 do 19.00. W wigilię od 6.00 do 7.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment.

4. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy chrześcijańskie zwyczaje: postny charakter tego dnia, odczytajmy fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, podzielmy się opłatkiem składając życzenia, wybaczając sobie krzywdy, z rodziną śpiewajmy kolędy. W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 18.00.

5. Pasterka w kościołach filialnych będzie o godz. 22.00 - dojedziemy we własnym zakresie, a w kościele parafialnym o północy.

6. W Boże Narodzenie nie ma mszy św. o godz. 7.00, pozostałe jak w każdą niedzielę. Także niedzielny porządek mszy św. w II dzień świąt, czyli w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

7. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy w sobotę 28.12 od godz. 10.00 – w Hucie Szklanej. Plan „kolędy” znajduje się w gablotce informacyjnej i „Głosie Serca”.

8. W niedzielę 29.12 podczas mszy św. o godz. 12.00 zostanie zawiązana Róża Różańcowa rodziców w intencji dzieci. Chętnych by powstała następna zapraszamy.

9. W poniedziałek 6.01 (Trzech Króli) zapraszamy na rodzinne kolędowanie do naszego kościoła parafialnego na godz. 16.30. Należy mieć ze sobą śpiewnik z kolędami.

10. Jest dostępna Księga Intencji Mszalnych. Zachęcamy tych, którzy będą w 2020 roku przeżywać jubileusze, bądź inne ważne daty o wcześniejszą rezerwację intencji.

11. W zakrystiijest do nabycia kalendarz diecezji na 2020 rok w cenie 12 zł i kalendarz misyjny za dobrowolną ofiarę.

12. Na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła w minionym tygodniu złożyliście 620 zł. Bóg zapłać.

13. Można składać także kartki na wypominki roczne. Wypisane kartki z zaznaczeniem godziny odczytywania (8.30 bądź 12.00) można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii do 15.01. 2020 r.

14. Można jeszcze nabyć świece wigilijne przy wyjściu z kościoła w cenie: duża 20 zł, mała 8 zł oraz pobłogosławione opłatki wigilijne w zakrystii i kancelarii.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym dwa dodatki:  scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka. Cena podwójnego „Gościa” wynosi 10 zł; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, nowy „Salwator”, „Apostoł Zbawiciela” i nasz Głos Serca. 

16. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Jadwigę Mikołajczyk. Wieczne odpoczywanie …

13. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia w radosnym oczekiwaniu na przyjście Pana…   

Dodatkowe informacje