Ogłoszenia Duszpasterskie 27 niedzielę zwykłą

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 27 Niedzielę Zwykłą – 6 października 2019 r.

 

1. Trwa październik, miesiąc nabożeństw różańcowych. Za odmówienie różańca w kościele, bądź w rodzinie wierni mogą zyskać odpust zupełny. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej, która w naszym kościele jest  codziennie o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej  Maryi Panny Różańcowej.

3. Dziś w kościołach filialnych niedziela adoracyjna.

4. We wtorek po mszy św. będzie zbiórka dla ministrantów, lektorów i chętnych do służenia.

5. W czwartek będzie „Krąg biblijny”, po mszy św. wieczornej. Chętnych do pogłębiania wiary poprzez Słowo Boże zapraszamy do salki na plebanii.

6. Także w czwartek będzie kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, które poprzedzi msza św. wieczorna o Duchu Świętym w intencji synodu.

7. W przyszłą niedzielę (13.10) będzie XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.  Jak co roku przy kościele wolontariusze będą zbierać pieniądze na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na kształcenie zdolnej, biednej młodzieży.

8. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele remontowe.

9. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wypominkowe. W listopadzie będziemy za poleconych zmarłych modlić się na różańcu i polecać ich podczas mszy św. Wypisane kartki wypominkowe można przynosić do zakrystii, bądź kancelarii.

10. W zakrystii jest do nabycia  kalendarz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej na 2020 rok w cenie 12 zł.

11. Rozpoczęliśmy zbieranie ofiar na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła. Prosimy o dobrowolne ofiary w zaadresowanych kopertach, bądź na konto parafialne 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Za zrozumienie i Waszą ofiarność na ten cel z serca dziękujemy!

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym: m.in. o mocy różańca, Za tydzień wybory – będziemy decydować o przyszłości Polski – głosując, bądź nie; także, Jak widział św. siostrę Faustynę bł. Ks. Michał Sopoćko; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, nowy „Salwator” i nasz Głos Serca. 

13. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w wiernym kroczeniu za Jezusem w naszej codzienności…

Dodatkowe informacje