Ogłoszenia Duszpasterskie 26 Niedziela zwykła

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 26 Niedzielę Zwykłą – 29 września 2019 r.

 

1. Dziś Jezus zachęca nas byśmy krocząc w pielgrzymce wiary wsłuchiwali się w słowo Boże, uczestniczyli w sakramentach, modlili się i codziennie kierowali się dobrocią i miłością.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

3. Także w tym tygodniu przypada I Środa miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych), I Czwartek miesiąca (o 17.30 nabożeństwo prowadzone przez Margaretki) i I piątek miesiąca (nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową). W piątek odwiedzimy chorych: ks. Jacek, ks. Stanisław i ks. Proboszcz od godz. 8.30,  a ks. Marcin od 15.00. Chorych można zgłaszać telefonicznie, w zakrystii, bądź kancelarii.

4. W ubiegłą niedzielę parafialna Caritas zebrała 610, 50 zł na potrzebujących w naszej parafii.

5. We wtorek po mszy św. będzie zbiórka dla ministrantów, lektorów i chętnych do służenia.

6. W czwartek będzie „Krąg biblijny”, po mszy św. wieczornej. Chętnych do pogłębiania wiary poprzez Słowo Boże zapraszamy do salki na plebanii.

7. W sobotę 5 października zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z 8 klas i 1 ponad podstawowych na godz. 19.00 do kościoła parafialnego.

8. W zakrystii jest do nabycia  kalendarz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej na 2020 rok w cena 12 zł.

9. Rozpoczynamy zbieranie ofiar na ogrzewanie kościoła, plebanii oraz na środki czystości i materiały dekoracyjne do kościoła. Prosimy o dobrowolne ofiary w zaadresowanych kopertach, bądź na konto parafialne 83 8362 1044 5504 3515 2000 0010. Za zrozumienie i Waszą ofiarność na ten cel z serca dziękujemy!.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym: m.in. specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, „Salwator” i nasz Głos Serca. 

11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: śp. Krystyna Górska. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

12. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Uczniom katechetom i nauczycielom życzymy dobrego startu w nowy rok szkolny. Dziękujemy za dzielenie się z nami dobrami. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w wiernym kroczeniu za Jezusem w naszej codzienności…

Dodatkowe informacje