Ogłoszenia Duszpasterskie 13 Niedziela zwykła

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na 13 Niedzielę Zwykłą - 30 czerwca 2019 r.

 

1. Dziś kończymy nabożeństwa czerwcowe, podczas których wynagradzaliśmy Najświętszemu Sercu Jezusa, grzechy, zaniedbania dobra i niewiarę. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tych nabożeństwach.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

w poniedziałek – wspomnienie św. Ottona bp, - w środę święto św. Tomasza Apostoła; w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

3. W zeszłą niedzielę na chleb św. Antoniego, parafialną Caritas zebraliśmy 554, 32 zł.

4. Trwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok w godzinach urzędowania kancelarii, gdzie można pobrać deklarację dla rodziców.

5. Dziś o godz. 10.00 będzie pożegnanie ks. Michała Gołębiowskiego, który przez 3 lata w naszej parafii pełnił posługę wikariusza i katechety. Został przeniesiony przez przełożonych do parafii w Bagnie. Dziękujemy za opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza, prowadzenie kręgu biblijnego, sprawowanie sakramentów i życzy mu w nowym miejscu życia i posługi kapłańskiej wiele sił, zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I środę miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych),

I czwartek (nabożeństwo za kapłanów i o nowe powołania prowadzone przez Margaretki), I piątek (nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa prowadzone przez Straż Honorową NSPJ) i I sobotę miesiąca.

7. W piątek od godziny 8.30 odwiedzimy tych chorych, którzy w okresie wakacji chcą przyjąć Chrystusa Eucharystycznego. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii bądź telefonicznie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny” w którym: m.in. wakacyjny cykl pod nazwą „Cuda za miedzą” o słynących łaskami miejscach, do których pielgrzymują nasi najbliżsi sąsiedzi. Dziś – Szydłowo miejsce objawień maryjnych na Litwie; o istocie i znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa; jest także „Mały Gość Niedzielny”, „L’osservatore Romano”, nowy„Salwator” i nasz Głos Serca. 

9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Romana Grześkowiak. Wieczne odpoczywanie …

10. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia składamy moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Na dzisiejszy dzień świętowania i radości oraz cały tydzień pracy, wakacji, urlopów, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

Duszpasterze Salwatorianie

Dodatkowe informacje