OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 na I Niedzielę Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.

 

1. W liturgii Kościoła w sobotę będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza.

2. Na poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii parafialna Caritas przekazała 1877 zł.

3. Dziś gościmy przedstawiciela III zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 13 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł.

3. W tym tygodniu przypada I środa miesiąca (zmiana tajemnic różańcowych) I czwartek miesiąca (o 17.30 nabożeństwo o powołania prowadzi wspólnota Margaretek) i I piątek miesiąca (po mszy św. Straż Honorowa poprowadzi nabożeństwo wynagradzające NSPJ nasze grzechy). Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi Pierwszopiątkowej od godz. 17.00. W piątek odwiedzimy chorych: ks. proboszcz, ks. Jacek od godz. 8.30, zaś k. Marcin od godz. 15.00.

4. W sobotę 4.03 będzie spotkanie przygotowujących się do bierzmowania (II rocznik – klasy I ponadpodstawowe) o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa!

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, które przybliżają i uświadamiają nam Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. W piątek Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, natomiast dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją relikwii Krzyża Świętego. Ofiary składane podczas adoracji relikwii krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Gromadźmy się jak najliczniej na tych pięknych nabożeństwach.

6. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od IV niedzieli Wielkiego Postu, czyli rozpoczną się w sobotę 18.03 o godz. 18.00.

7. Przypominamy, że w dniu 4 marca 2023 r. o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński w parafii św. Antoniego w Krzyżu. Będzie trwał przez 4 weekendy marca (sobota i niedziela). Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie odbyły jeszcze kursu są proszone o zapisywanie się w kancelarii parafialnej, zakrystii i telefonicznie..

8. Zapraszamy codziennie na godz. 15.00, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie i naszej parafii.

9. Pragnę zwrócić uwagę, że na tyle kościoła znajdują się skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ona może nas zmotywować do wstrzemięźliwości, a oszczędnością podzielić się z potrzebującymi. Skarbonki należy przynieść w niedzielę Palmową do zakrystii.

10. Została przywrócona strona internetowa parafii: www.krzyz.sds.pl.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym nr „Gościa Niedzielnego” pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących: o wojnie na Ukrainie, która zmieniła nasz świat; Jest także  „Mały Gość Niedzielny”, nowy „L’Osservatore Romano”, „Salwator” i nasz „Głos serca”.

12. Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi. Dziękujemy wszystkim zatroskanym o parafię i potrzebujących zarówno  w aspekcie duchowym jak i materialnym. Niech nam towarzyszy Boża łaska i Jego błogosławieństwo.

 

ks. Tomasz Sander SDS - proboszcz

Joomla templates by a4joomla